Kablosuz ağ çözümleri ile   hızlı ve sorunsuz şekilde kablolu ağınızın kapsam alanını genişletebilir, yeni ofisleriniz veya geçici çalışma gruplarınız,  mobil çalışanlarınız için anında ağ erişimi sağlayabilirsiniz.

Avantajları

Bina İçinde:

Hareket özgürlüğü (yönetim kademesine veya tüm şirket çalışanlarına)

Yapısal kablolama  yatırımı yapılmayacağı için, özellikle kiralık ofis kullanan  işletmeler için anlamlı

Oteller, tatil köyleri, kütüphaneler, konferans salonları, fuarlar, üniversite, kampüs, havaalanı gibi ortamlarda her yerden mobil internet erişimi

Roaming özelliği ile daha fazla kapsama alanı

128 bit kriptolama ile maksimum bilgi güvenliği

Binalar arasında:

·54Mbps / 150Mbps / 300Mbps hızında yüksek hızlı linklerle karasal bağlantıların ciddi alternatifi

Sabit iletişim / bakım giderlerinin minimize edilmesi

128 bit kriptolama ile maksimum kurumsal iletişim güvenliği

Kablosuz Ağlar ve Güvenlik

Kablosuz ağların kullanım alanlarının genişlemesi ve yaygınlaşması daha önce ihmal edilen güvenlik konusunu önemli hale getirmiştir. Kablosuz ağlarda alınacak güvenlik tedbirleri aslında kablolu ağlarda alınan tedbirlere oldukça benzemektedir. Dikkat edilmesi gereken nokta ağın sınırlarının kesin ve net olarak belirlenememesidir. Kablosuz ağlarda veri taşıyan sinyaller binamızın duvarları ardına kamusal alana taşabilmektedir. Bu da saldırganların hemen yan bahçemizde bize zarar vermesini sağlamaktadır. Bu nedenle kablosuz ağlarda güvenlik ciddi ve ihmal edilmesi durumunda önemli sorunlara neden olabilecek bir iştir.

Kablosuz ağlara özel çeşitli güvenlik tedbirleri bulunmaktadır. Bunların başlıcaları, SSID kullanımı, cihaz kimlik doğrulama mekanizmaları, MAC adresi filtreleme ve kablosuz ağlarda şifreleme teknolojisi WPA2 olarak sıralanabilir.

Menü